A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

çare nedir? çare ne demek? çare kelimesinin eş anlamlısı

çare nedir? çare ne demek, çare eş anlamlısı, çare anlamı, çare açıklaması, çare ile ilgili bilgi, çare kelimesinin anlamı, çare hakkında bilgi, çare kelimesinin İngilizce Türkçe çevirisi ve tercümesi, çare sözcüğü ne anlama gelmektedir, çare kelimesinin eş anlamlısı, çare wikipedia, çare sözcüğünün eş anlamlıları...

çare nedir? çare ne demek?

1. isim Bir sonuca varmak, ortadaki engelleri kaldırmak için tutulması gereken yol, çıkar yol, çözüm yolu
"Teklif ettiği çare ise şiddetli ve semereli bir tedbir olmaktan çok uzaktı." - N. F. Kısakürek
2. Tedavi yolu, deva

çare eş anlamlısı

çare kelimesi geçen yazılar

 • Atatürkçülük
  karakterinden ve Türk vatanının sahip olduğu öz kaynaklardan, Türk tarihinden ve Türk insanının isteklerine çare bulma ihtiyacından doğmuştur.
 • Queensrÿche
  "The Mob"un vokalist yoksunluğuna çare olarak ise o dönemde önce Babylon , sonra da The Myth adlı gruplarda çalışan Geoff Tate gruba
 • Büyük Hazine (film)
  Tek çare Bağımsızlık Bildirgesini çalmaktır. Böylece hem ipucunu çözecek hem de bu bildirgenin yanlış kişilerin eline geçmesine önleyecekti.
 • Meksika Devrimi
  Meksika burjuvazi sinin krize çare olabileceği umuduyla Díaz diktatörlüğüne alternatif olarak öne çıkarmaya çalıştıkları Madero , serbest
 • Buca Stadyumu
  Tek giriş kapısı olması, tek tribünü olması ve yer darlığından dolayı da bunlara çare bulunamaması yeni bir stad yapma gereksinimini
 • Brooklyn Köprüsü
  Brooklyn ile Manhattan arasında artan trafiğe çare olmak için ihtiyaç duyulan bu köprüyü inşa etmek, tel kablonun mucidi olan John A.
 • Hira mağarası
  İslam inancına göre Peygamber olmadan önce bu sorunlara çare bulmak amacıyla toplumdan uzaklaşıp Mekke’nin yaklaşık 6 km kuzeyinde bulunan
 • De Havilland DH-98
  Mosquitolara çare bulamayan Luftwaffe onları birebir kopyalama (Focke Gulf Ta 154 ) yolunu seçmiştir. Uzun menzilli olan bu uçaklar birçok
 • İntihar saldırısı
  Terör örgütleri genellikle son çare olarak bu saldırıları düzenler ve kamuoyunda ses getirmek, korku ortamı oluşturmak için yapılır.
 • Şeytani İncil
  Problemi çözüp birinin derdine çare olmak gibi bir mesuliyetin haricinde siz ile ilgisi olmayan hiçbir işe burnunuzu sokmayın.
 • Huzur (roman)
  red ya da kabul ikilemleri yaşayan, sorunlu bir kuşağın temsilcisi olan Mümtaz; ana hatlarıyla varoluş sorununa çare arayan bir İstanbulludur.
 • Altılar davası
  gelen baskının önünü alamayan genç kral sonunda halkı yatıştırmak için bu hezimetin suçlularını yargı önüne çıkarmaktan başka çare bulamadı.
 • Boğdan Seferi
  üzerine yürümeyi kararlaştırır Osmanlı ordusunun harekâtı karşısında Rares, Transilvanya içlerine doğru kaçmaktan başka bir çare bulamamıştı.
 • Karahan, Muradiye
  Fakat Köy insanlarının cahilliği bu alanları yok etmektedir burdan bir çare düşünülmezse bu tarihi ve doğal güzellikler yok olacaktır.

Yorumlar

bihter

Tarih : 2013-03-29 15:47:34

çare kelimesinin eş anlamı üstte yazılı kocaman görmüyonuz mu???

kaan

Tarih : 2012-12-23 19:48:33

çarekelimesinin eş anlamlısı nedir

saliha cankurtaran

Tarih : 2012-12-17 19:23:12

cok güzel

admin

Tarih : 2012-12-11 04:04:25

çarenin eş anlamlısı \" deva, çözüm yolu\" kelimeleri arkadaşım. zaten üsttede yazıyor.

Berkay erkaya

Tarih : 2012-12-10 21:06:44

çarenin eş anlamını bulamıyorum bana yardım lazımFacebook'ta Paylaş

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz ( Formu eksiksiz ve doğru doldurduktan sonra, Gönder butonuna basınız.)

Teşekkür ederiz.

Yorumunuz yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.