A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

rücu etmek nedir? rücu etmek ne demek? rücu etmek kelimesinin eş anlamlısı

rücu etmek nedir? rücu etmek ne demek, rücu etmek eş anlamlısı, rücu etmek anlamı, rücu etmek açıklaması, rücu etmek ile ilgili bilgi, rücu etmek kelimesinin anlamı, rücu etmek hakkında bilgi, rücu etmek kelimesinin İngilizce Türkçe çevirisi ve tercümesi, rücu etmek sözcüğü ne anlama gelmektedir, rücu etmek kelimesinin eş anlamlısı, rücu etmek wikipedia, rücu etmek sözcüğünün eş anlamlıları...

rücu etmek nedir? rücu etmek ne demek?

1. geri dönmek

rücu etmek eş anlamlısı

rücu etmek kelimesi geçen yazılar

 • Kefalet
  elde etmek için diğer kefillere dönüp başvurabilir (rücu edebilir) (BK. kalan kefile kefil, asıl kefile dönüp başvurabilir (rücu edebilir).
 • Sigorta
  poliçenin yenilenmesini takip etmek, gerektiğinde hatırlatmada bulunmaktır. kullanarak kusurlu taraftan tazminat talep etmesine rücu adı verilir.
 • Faktoring
  ihracat bedelinin ödenmesini garanti etmek ve bu bedelin vadesinden Geri dönülebilir (Kabil-i Rücu) faktoring; faktoring firması alıcıdan
 • Adi şirket
  eylem ve işlemlerde tüm ortaklar birlikte hareket etmek zorundadırlar. Borcu ödeyen ortağın iç ilişkide diğer ortaklara başvurma (rücu)
 • Mikrofinans
  Bu da borcunu ödeyemeyenlere karşı bankanın az miktarda rücu hakkı Benzer faaliyetlerle mikrofinansı ayırt etmek kolay değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan Sen olabilirsin!Facebook'ta Paylaş

Benzer kelimeler

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz ( Formu eksiksiz ve doğru doldurduktan sonra, Gönder butonuna basınız.)

Teşekkür ederiz.

Yorumunuz yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.