A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

zühre nedir? zühre ne demek? zühre kelimesinin eş anlamlısı

zühre nedir? zühre ne demek, zühre eş anlamlısı, zühre anlamı, zühre açıklaması, zühre ile ilgili bilgi, zühre kelimesinin anlamı, zühre hakkında bilgi, zühre kelimesinin İngilizce Türkçe çevirisi ve tercümesi, zühre sözcüğü ne anlama gelmektedir, zühre kelimesinin eş anlamlısı, zühre wikipedia, zühre sözcüğünün eş anlamlıları...

zühre nedir? zühre ne demek?

1. özel, isim, gök bilimi
Venüs,
Çoban Yıldızı olarakta adlandrılmaktadır.

Venüs, Güneş Sisteminde, Güneşe uzaklık bakımından ikinci sıradaki gezegen. Ayrıca Zühre, Çolpan veya Çoban Yıldızı olarak da bilinir. Bu gezegen adını Eski Roma tanrıçası Venüs (Eski Yunan Mitolojisi'nde Afrodit)'ten almıştır. Kendi ekseni etrafında, Güneş Sistemindeki diğer tüm gezegenlerin aksi istikamette döner. Güneş etrafındaki dönüşünü 224.7 Dünya gününde tamamlar.

Büyüklüğü açısından Dünya ile benzerlik gösterdiğinden Dünya ile kardeş gezegen olarak da bilinmektedir. Gökyüzünde Güneş'e yakın konumda bulunduğundan ve yörüngesi Dünya'nınkine göre Güneş'e daha yakın olduğundan yeryüzünden sadece Güneş doğmadan önce veya battıktan sonra görülebilir. Bu yüzden Venüs Akşam Yıldızı, Sabah Yıldızı veya Tan Yıldızı olarak da isimlendirilir. Bir diğer adı da 'Çoban yıldızı'dır. Görülebildiği zamanlar, gökyüzündeki en parlak cisim olarak dikkat çeker.

zühre eş anlamlısı

Eş anlamlı kelime bulunamadı.

zühre kelimesi geçen yazılar

Kelimesi geçen yazılar bulunamadı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan Sen olabilirsin!Facebook'ta Paylaş

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz ( Formu eksiksiz ve doğru doldurduktan sonra, Gönder butonuna basınız.)

Teşekkür ederiz.

Yorumunuz yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.